Wspólnota

Apostolstwo Dobrej Śmierci

Apostolstwo Dobrej Śmierci jest stowarzyszeniem modlitewnym, które przypomina o pilnej konieczności dobrego przygotowania się do ostatecznego spotkania z Bogiem. Wstępujący do stowarzyszenia, poprzez swoje modlitwy i ofiary, pragną wyjednać – dla wiernych katolików – wytrwanie w łasce uświęcającej, dla obojętnych religijnie i dla grzeszników – łaskę nawrócenia, oraz dla wszystkich – dobrą i świętą śmierć. Realizując powyższe cele, należący do Stowarzyszenia kierują często swe myśli ku wieczności, starają się wystrzegać grzechu by wzrastać w dobru, by w ten sposób być gotowym na śmierć w każdej chwili życia.

Członkowie uczestniczą w zamawianej Mszy Św. za żywych i zmarłych członków ADŚ każdego 28 miesiąca. Przed Mszą Św., odmawiany jest różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej. 

Członkowie Stowarzyszenia Matki Boskiej Patronki Dobrej Śmierci starają się:

  • wielbić i kochać Boga,
  • czcić i kochać Matkę Bożą,
  • kochać bliźnich i troszczyć się o ich zbawienie, przychodzić im z pomocą, modlić się o nawrócenie grzeszników,
  • polecać Bogu w modlitwie dusze czyścowe,
  • Polecać Bogu i Matce Najświętszej: Kościół Święty, Ojca Świętego, Ojczyznę i Kościół w Polsce, duszpasterzy i misjonarzy, rodziny, młodzież i dzieci, ludzi nieszczęśliwych, narkomanów i alkoholików.

Po Mszach Świętych odbywają się spotkania z księdzem opiekunem, którzy przybliżają sprawy ostateczne: śmierć, czyścieć, piekło i niebo. W naszej parafii jest ok. 150 Członków Apostolstwa.