TURCJA – ŚLADAMI ŚW. PAWŁA

TERMIN: 22.04 — 2.05.2020 CENA: 3600 PLN

DZIEŃ ł:

Zbiórka w Czańcu o północy. Przejazd na lotnisko do Wiednia i przelot liniami Turkish Airlines do Stambutu. Lądowanie o godzinie 10.10. Przejazd do antycznego Pergamonu – jednego z „siedmiu zborów Apokalipsy wg Św. Jana”. Przejazd do hotelu na Riwierze Egejskiej w Didim. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek i relaks. Możliwość skorzystania z rejsu po zatokach Morza Egejskiego. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie Selczuku: ruin, wspaniałej niegdyś bazyliki z grobowcem Św. Jana, Meczetu Isa Beja, Artemizjonu, Meryemany – miejsca gdzie ostatnie lata swego życia spędziła Matka Boska, oraz najlepiej zachowanych w basenie Morza Śródziemnego ruin starożytnego miasta – Efez, w którym nauczał Św. Paweł. Powrót do hotelu w Kusadasi. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Dzień wolny na odpoczynek i relaks. Możliwość skorzystania z tureckiej łaźni Hamrnam. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd do Pamukkale, po drodze zwiedzanie Miletu, następnie starożytne Hierapolis – miejsce śmierci św. Filipa, zwiedzimy m.in.: antyczne sanatorium, amfiteatr, spacer po kaskadach wapiennych zwanych „Bawełnianym Zamkiem”. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6:

Śniadanie przejazd do Konyi – starożytne Ikonium ( które odwiedził Św. Paweł) ważne centrum religijne, siedziba i miejsce spoczynku założyciela słynnego zakonu Wirujących Derwiszy Mevlany. Dalszy przejazd do Kapadocji. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Kapadocja: Kaymakli – jedno z niezwykłych podziemnych miast, które skrywa Kapadocja. Wizyta w wąwozie Ihlara, Dolinie Miłości oraz Dolinie Wyobraźni. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8:

Śniadanie. Kapadocja: Goreme – słynne „muzeum pod gołym niebem”, które stanowiło jeden z najważniejszych ośrodków monastycznych wczesnego chrześcijaństwa: m.in. Kościół Św. Barbary, Kościół 3abłka, Kościół Tokali, Ciemny Kościół. „Noc Turecka”. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9:

Śniadanie. Wyjazd z Kapadocji, przejazd przez Ankarę, miasto gdzie spoczywa założyciel państwa tureckiego Kemal Atatilrk. Zwiedzanie słynnego Anitkabir lub Muzeum Cywilizacji Anatolijskich. Przejazd do Istambułu przez most nad Cieśniną Bosfor łączący Europę z Azją. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 10:

Śniadanie. Istambuł: m.in. Hagia Sofia, Błękitny Meczet, Pałac Topkapi, Hipodrom. Po południu czas wolny i możliwość zakupów na Wielkim Bazarze. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 11

Śniadanie. Istambuł: kościół Zbawiciela na Chorze, custerny Yerbałan, rejs po Bosforze. Przejazd na lotnisko w Stambule. Wylot o godzinie 20.00. Przylot do Wiednia. Transfer do Czańca.

CENA OBEJMUJE:

PRZELOTY SAMOLOTEM, TRANSFERY NA LOTNISKA, AUTOKAR W TURCJI, OPIEKA PILOTA, UBEZPIECZENIE NNW I KL, 10 NOCLEGÓW W TURCJI, 10 ŚNIADAŃ, 10 OBIADOKOLACJI,

DODATKOWO PŁATNE:

BILETY WSTĘPÓW, LOKALNI PRZEWODNICY, REJS PO BOSFORZE, WIZA TURECKA – 20 EUR, DODATKOWO: 150 EUR

LOURDES

TERMIN: 23.08 – 27.08.2020 CENA: 1900 PLN (zaliczka 300 zł.)

1 DZIEŃ:

Transfer na lotnisko do Krakowa. Przelot liniami Ryanair do francuskiego Lourdes. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Całodzienny pobyt w Sanktuarium Pięknej Pani Niepokalanie Poczętej u stóp francuskich Pirenejów. Spacer śladami św. Bernadety, Kaplica Groty, Grota Massabielle, Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Droga Krzyżowa. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami. Nocleg.

2 DZIEŃ:

Śniadanie. Poranna Msza Święta w Grocie Massabielle, po której będziemy mieli okazję zobaczyć wspaniały zamek, który góruje nad Lourdes a dzisiaj jest siedzibą Muzeum Pirenejskiego. Następnie czas na kontemplację w Sanktuarium, uczestnictwo w Procesji Eucharystycznej oraz możliwość skorzystania z kąpieli w wodzie ze Źródła. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami. Nocleg.

3 DZIEŃ:

Śniadanie. Rano wyjazd w samo serce francuskich Pirenejów. Odwiedzimy jeden z najpiękniejszych zakątków Europy – Cirque de Gavarnie. Cyrk lodowcowy położony w Parku Narodowym Pirenejów ma średnicę około 6 kilometrów. Otaczają go liczne szczyty ze słynną przełęczą Breche de Roland oraz jednym z najwyższych wodospadów w Europie Grande Cascade 422 metry! Powrót do sanktuarium. Obiadokolacja. Wieczorna procesja ze świecami. Nocleg.

4 DZIEŃ:

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do Kraju Basków! Poranny wyjazd i przejazd do miejscowości Azpeitia gdzie znajduje się Sanktuarium świętego Ignacego Loyola. Msza Święta oraz zwiedzanie miejsca skąd wywodzi się założyciel Towarzystwa Jezusowego. Następnie przejazd do San Sebastian wspaniale położonego nad Oceanem Atlantyckim. Spacer po mieście oraz czas wolny na jednej z najpiękniejszych plaż na świecie – La Concha. Powrót do Lourdes. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisku w Lourdes i przelot liniami Ryanair do Krakowa. Transfer na miejsce zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

CENA OBEJMUJE:

PRZELOT SAMOLOTEM, KOMFORTOWY AUTOKAR, OPIEKA PILOTA, UBEZPIECZENIE NNW I KL, 4 NOCLEGI  HOTELACH, 4 ŚNIADANIA, 4 OBIADOKOLACJE

DODATKOWO PŁATNE:

BILETY WSTĘPU, LOKALNI PRZEWODNICY, OK 50 EUR, AUTOKAR DO KATOWIC – 50 zł.

PIELGRZYMKA ZIEMIA ŚWIĘTA I JORDANIA 11 – 17.10.2020

Cena: 3890 zł.