21 Niedziela Zwykła, 21.08

Środa, 24 sierpnia, Święto św. Bartłomieja, Apostoła

Piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej

Sobota, 27 sierpnia, Wspomnienie św. Moniki

W poniedziałek modlimy się za przyczyną św. Rity. Po Mszy świętej modlitwa za Jej wstawiennictwem, i obrzęd poświęcenia róż.

W piątek, 26 sierpnia, Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zachęcamy do udziału we Mszy świętej, aby przez Maryję Królową Polski uwielbiać Boga za Jego wielkie dzieła w naszym życiu. Nie ma obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W gazetce specjalny dodatek o sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

Przeżywamy miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się za wszystkich uzależnionych: o łaskę wyzwolenia z nałogu. Zachęcamy do podjęcia postanowień i uczynków pokutnych jako zadośćuczynienie Panu Bogu za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie i parafii.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz złożone ofiary. Prosimy o tę posługę kolejne rodziny.