32 Niedziela zwykła, 12.11

Liturgiczne obchody tygodnia:

Poniedziałek, Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

Piątek, Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Sobota, Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Antoni Figura: „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie”. Terminy Mszy świętych w int. zmarłego zostały podane w gazetce.

Przez cały miesiąc listopad zachęcamy do modlitwy za zmarłych i ofiarowania odpustów.

Rok temu ks. Prałat Michał Boguta uroczyście wprowadził relikwie świętego arcybiskupa Józefa Bilczewskiego do naszego kościoła. Zachęcamy do nieustannej modlitwy za przyczyną tego świętego. Dziś po każdej Mszy świętej możliwość uczczenia relikwii. W gazetce przypominamy Jego dokonania i zasługi.

W III piątek miesiąca oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. Po Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę 18 listopada,  wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny. Modlimy się w intencji młodzieży z naszej parafii.

W sobotę przypadają również  imieniny Księdza Biskupa Romana Pindla. Pamiętamy o modlitwie w intencji Biskupa Bielsko-Żywieckiego i całej diecezji.

W przyszłą Niedzielę, 19 listopada, składka na cele remontowe. Serdecznie prosimy parafian o wsparcie  finansowe, abyśmy mogli do końca roku spłacić ostatnie duże inwestycje: ogrodzenie wokół kościoła, skarpę, parking przed cmentarzem oraz prowadzoną na bieżąco renowację ławek w kościele.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz złożone ofiary. Prosimy o tę posługę kolejne rodziny.