XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28.07

Poniedziałek, Wspomnienie Świętych Marty, Marii i Łazarza

Środa, Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana

Piątek, Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła

Dziś po Mszy świętej o godz. 7.30 Apostolstwo Dobrej Śmierci odmówi Koronkę do Matki Bożej Bolesnej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W czwartek przypada 80 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. W dodatku historycznym do gazetki obszerny materiał na temat powstania. O godz. 17.00, w godzinie „W”, zatrzymajmy się i oddajmy cześć Powstańcom Warszawskim. Cześć i Chwała Bohaterom!

Miesiąc sierpień to czas trzeźwości i abstynencji. Modlimy się za wszystkich uzależnionych o łaskę wyzwolenia z nałogu. Zachęcamy do podjęcia postanowień i uczynków pokutnych jako zadośćuczynienie Panu Bogu za grzechy pijaństwa w naszej Ojczyźnie i parafii.

W piątek, 2 sierpnia, spełniając zwykłe warunki, można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Szczegóły w gazetce.

W pierwszy czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta.

W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15. Po Mszy świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przypominamy, że dla dzieci komunijnych to kolejny z 9  pierwszych piątków miesiąca.

Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. Zapisy w zakrystii.

W pierwszą sobotę po Mszy świętej wieczornej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi, różaniec oraz adoracja zakończone Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

W czasie wakacji zadbajmy o czas przeznaczony na modlitwę i udział w we Mszy świętej.

Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i kaplicy oraz złożone ofiary. Prosimy o tę posługę kolejne rodziny.