Bez kategorii

ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO 13.01.2019

W niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, świętujemy fakt Jezusowego chrztu w wodach Jordanu. Oba wydarzenia są ze sobą związane, gdyż chrzest także był ob­jawieniem Chrystusa: Syn Boży objawił się publicznie i roz­począł jawną działalność po długim okresie ukrytego życia w Nazarecie. Podczas chrztu udzielanego przez Jana Chrzci­ciela, Bóg przedstawił Jezusa jako swojego umiłowanego Syna i napełnił Go Duchem Świętym. Również my zostali­śmy ochrzczeni i staliśmy się członkami Kościoła Chrystu­sowego, córkami i synami Boga Ojca, powołanymi do skła­dania świadectwa o Nim we współczesnym świecie. Z wdzięcznością wspomnijmy swój własny chrzest i uwiel­bijmy naszego Pana.

Dzisiaj specjalna kolekta na potrzeby naszej parafii.

 Liturgiczne obchody tygodnia:

  • w poniedziałek, 14 stycznia, obchodzimy Dzień mi­granta i uchodźcy.
  • w środę, 16 stycznia zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy oraz modlitwę ku czci św. Jana Pawła II
  •   w czwartek, 17 stycznia – wspomnienie Św. Antonie­go, opata. W tym dniu Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu,
  •   w sobotę, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Seba­stiana Pelczara, biskupa.
  • Od piątku, 18 stycznia, w całym Kościele rozpoczyna­my Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji trzeciego piątku miesiąca. Msza Św. i Godzina Miłosierdzia o 15.00.

Przeżywamy czas Wizytacji Kanonicznej Ks. Biskupa Romana Pindla w nasze parafii. Po Mszy św. o 7.30 spotkanie ze starszymi Grupami Modlitewnymi, na Mszy św. o 11.00 błogosławieństwo rodziców i dzieci, a po Mszy św. spotkanie z Grupami dzieci i młodzieży. O godz. 14.00 – spotkanie z Radą Duszpasterską i Ekonomiczną.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, polecamy:

Źródło, Cuda i Łaski, dla dzieci Ola i Jaś i Gościa Niedzielnego – Obrazek z modlitwą męża za żonę.

– chrzest jako brama sakramentów – dlaczego jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem

– wejście w nowy rok to często impuls do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Jak przygotować się do tego kroku.

Bóg zapłać za przygotowanie obejścia wokół kościoła i posprzątanie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej oraz złożoną ofiarę. Prosimy o tę posługę kolejne rodziny.

Wszystkim solenizantom i Jubilatom  tego tygodnia oraz wszystkim gościom szczególnie Księdzu Biskupowi Romanowi składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych darów i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy i świętych Patronów.