Wprowadzenie ochrony dzieci przed przemocą

Drodzy Parafianie!

Na pewno wszyscy pamiętacie sprawę związaną z Kamilkiem z Częstochowy, który został skatowany przez najbliższych, w wyniku czego zmarł. Od kilkunastu lat Kościół w Polsce pracuje nad tworzeniem bezpiecznej przestrzeni dla naszych najmłodszych, aby chronić ich przed jakąkolwiek przemocą ze strony dorosłych lub rówieśników. W tym roku te działania zostały wzmocnione ustawą państwową tzw. „Ustawą Kamilka”. Jako parafia chcemy się włączyć w powstający system ochrony.

System ten opiera się na:

• dokumencie, który możemy znaleźć na naszej stronie Internetowej oraz w Kancelarii Parafialnej, a także w naszej salce parafialnej, opisujący szczegółowe zasady ochrony dzieci i młodzieży przed przemocą, a także działania, jakie podejmiemy po uzyskaniu informacji o takiej sytuacji.
  • powołaniu Osoby Zaufanej, którą w naszej parafii będzie Pani Irena Cieśla, nauczyciel i pedagog szkolny, z którą można się skontaktować przez maila: irena.ciesla@pomagamy.com.pl

Wszystkie zgłoszenia będą traktowane z dyskrecją i powagą.

Dziękujemy za zrozumienie i współpracę w tworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla naszych dzieci i naszej młodzieży. Zachęcam wszystkich, szczególnie rodziców i dziadków do przeczytania tego dokumentu pamiętając, że jest to początek naszej wspólnej pracy w ochronie dzieci i młodzieży przed przemocą. W ten sposób odpowiadamy na apel św. Jana Pawła II: Pomóżmy dzieciom odkryć i doświadczyć miłości samego Boga!