WYKONANE PRACE REMONTOWE PRZY KOŚCIELE PARAFIALNYM

Wzmocnienie i izolacja fundamentów, odwodnienie, rury ciepłownicze pod nowy system ogrzewania

1. Na początku wykonano odpływ wody kanalizacyjnej (40 m) do istniejącego kanału.

2. Odkryto fundamenty kościoła i wykonano opaskę betonową na istniejącym fundamencie kamiennym.

3. Całość została zaizolowana i odrenowana.

4. Po zasypaniu wykopów zostały podjęte prace wykończeniowe.

Prace zostały wykonane przez rodzinę Byrskich (Panowie: Marian, Jakub, Bartłomiej), Pana Pawła Sporka i Jego firmę oraz Pana Adama Urbaniaka.

Użyto następujących materiałów:

– kamień drenarski = 51, 5 tony

– piasek obsypkowy = 26 ton

– rury, studnie, kolanka

– folia kubełkowa, rury drenarskie, rura osłonowa na kable, rura „wodna”, rury ciepłownicze.

Koszt inwestycji: 22 807 zł.

Tak niskie koszty tej dużej inwestycji to wyraz ogromnej życzliwości rodziny Byrskich i Pana Pawła Sporka.

W tym miejscu, w imieniu swoim i wszystkich parafian, serdecznie dziękuję! Bóg zapłać!

Dziękuje również za konsultacje całej Radzie Gospodarczej, a także Wszystkim mieszkańcom parafii za wsparcie modlitewne i materialne (składki inwestycyjne i ofiara z placów).

Przed nami kolejne prace.

W Rycerce Kolonii rozpoczynamy remont kaplicy, najpierw na zewnątrz.

Przy kościele kontynuujemy prace nad przeróbką instalacji elektrycznej.

I kolejna duża inwestycja to nowy system ogrzewania. Prace już zostały rozpoczęte. Kieruje nimi Pan Adam Urbaniak. Chcielibyśmy zakończyć je przed nowym sezonem grzewczym. Wstępny kosztorys zawiera się w kwocie 74 – 84 tys. zł.

Trwają także prace nad szklanymi gablotami, w których przechowywane będą relikwie.

Kolejne informacje będą przekazywane na bieżąco.