„Z Maryją do Jezusa” Pielgrzymka na Pyrci

W sobotę 19 września o godz. 9:00 spod kościoła parafialnego wyruszyła pielgrzymka na Pyrci. Wśród uczestników było wiele rodzin wraz z dziećmi. W czasie drogi odmówiliśmy modlitwę różańcową oraz śpiewaliśmy pielgrzymkowe pieśni.

O godzinie 11:00 przy Kapliczce Matki Bożej została odprawiona Msza Święta, której przewodniczył ks. Proboszcz Jan Gawlas. Eucharystię koncelebrowali ks. Adam Bożek z Rajczy oraz ks. Krzysztof.

W homilii ks. Adam podjął temat zaniku wiary w codzienności naszego życia. Wskazywał na potrzebę odnowy łaski wiary w naszych sercach, podał konkretne przykłady co należy czynić, abyśmy stawali się autentycznymi świadkami Jezusa Chrystusa.

W pielgrzymce wzięli także udział uczniowie klas 7 i 8. W ten sposób rozpoczęli przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Po wspólnej modlitwie uczestniczyliśmy we wspólnej agapie przy ognisku. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom tegorocznej pielgrzymki.