Aktualności

Odpust ku Czci św. Rity

W środę 22 maja w naszej Parafii przeżywaliśmy Odpust ku Czci św. Rity. Mszy św. przewodniczył Ks. Proboszcz Stanisława Joneczko z Parafii w Kamesznicy, koncelebrowali Ks. Wacław Pelczar Proboszcz z Kęt Podlesia, Ks. Tadeusz Cader, Ks. Jan Gawlas i Ks. Marek Duraj.

Uroczystość uświetniły Grupy Pielgrzymkowe z Czańca, Porąbki, Bulowic, Kęt, Malca, Kobiernic, Bujakowa, Wadowic, Żabnicy i pielgrzymi z Dekanatu.

Po Mszy św. złożono życzenia Ks. Stanisławowi z okazji 25 – lecia kapłaństwa oraz Ks. Proboszczowi Janowi z okazji rocznicy świeceń i urodzin. Po Nabożeństwie ku czci św. Rity zostały poświęcone Róże i ucałowano relikwie.

Po zakończeniu uroczystości wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni na poczęstunek, kawę i herbatę oraz rozmowy przy wspólnym stole.

Zapraszamy każdego 22 miesiąca na Mszę św. i Nabożeństwo ku czci św. Rity wszystkich czcicieli.