Aktualności

Zapraszamy na Spotkanie Młodych w ramach ŚDM Panama 2019 w Bielsku

Czuwanie w łączności z młodzieżą świata i papieżem Franciszkiem, transmisje wydarzeń centralnych ŚDM, 24-godzinne czuwanie modlitewne, Eucharystia, uwielbienie, adoracja, taniec, konferencje, a nawet degustacje panamskich specjałów złożą się na program wydarzenia „Panama w Bielsku-Białej”, organizowanego z myślą o młodych, którzy nie wyjadą do Panamy na ŚDM.  Zaplanowano je na 26-27 stycznia 2019 roku, w dniach spotkań papieża z młodymi.

W bielskiej Luce Arena odbędzie się 24-godzinne spotkanie młodych, adresowane do osób pełnoletnich. W ramach świętowania zaplanowano koncert ewangelizacyjny, wspólna modlitwa, telemost z Panamą, konferencje, rolkotekę, wspólną zumbę oraz trzy posiłki.

Koszt spotkania: 40 zł. Zapisy i odbiór wejściówek w Wydziale Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezjalnej do środy 23 stycznia.

Należy zabrać ze sobą karimatę i śpiwór – żeby chwilę odpocząć przed niedzielną transmisją Mszy św. posłania z Panamy. Organizatorem tego wydarzenia jest Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Bielsko-Żywieckiej.

Z Bielska-Białej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy wybierają się 22 osoby Główne wydarzenia ŚDM 2019 potrwają od 22 do 27 stycznia pod hasłem: „Oto Ja, służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Zgodnie z tradycją spotkań młodych, w Panamie uczestnicy z całego świata gromadzą się wspólnie podczas pięciu głównych uroczystości: Mszy św. na otwarcie, ceremonii powitania papieża, Drogi Krzyżowej, czuwania z Ojcem Świętym i niedzielnej Mszy św. posłania, kończącej ŚDM.

Chętnych prosimy o szybki kontakt u Ks. Marka